• Ви знаходитесь тут:

• Основні напрямки діяльності та досягнення ліцею

Харківський ліцей № 149 Харківської міської ради Харківської області заснований у 1983 році.
З 01.07.2006 року ліцей очолює Прокопова Олена Семенівна за фахом учитель хімії, має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» педагогічне звання «Учитель-методист», кандидат педагогічних наук, Соросовський учитель.
Пріоритетним напрямком діяльності закладу: «Ліцей — центр інформаційно-освітнього середовища дитини».
Про високий педагогічний професіоналізм та досвід, педагогічного колективу свідчить його якісний склад за кваліфікаційними категоріями:
- 51 вчитель має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;
- 14 вчителів, які мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І категорії»;
- 10 вчителів, які мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст ІІ категорії»;
- 32 вчителя мають педагогічне звання «Учитель-методист»;
- 7 вчителів мають педагогічне звання «Старший учитель»;
- 2 вчителя мають наукове звання «Кандидат педагогічних наук»;
- 5 вчителів нагороджені знаком «Відмінник освіти України».
- 4 вчителя нагородженя медаллю «За трудовую доблесть»;
- 17 вчителів нагородженя грамотами МОН України;
- 1 вчитель нагороджений орденом «Знак пошани».
У Харківському ліцеї № 149 функціонує 30 класів, у яких навчається 928 учнів, мова навчання українська і російська. 1 — 7 класи — спеціалізовані, з поглибленим вивченням іноземних мов; 8 — 11 класи ліцейські: з економічним, природничим та філологічним профілями навчання. Викладання інформатики починається з 1 класу.

Досягнення педагогічного колективу:

- ІІІ місце в районному огляді-конкурсі на кращу підготовку закладу до 2013/2014 навчального року

- І місце в міському огляді-конкурсі на кращий заклад освіти з організації роботи з допризовної молоді. Колектив ліцею відзначений подякою Харківського міського голови М. Добкіна.

- Їдальня ліцею стала переможцем VІІ міського конкурсу на кращу організацію роботи їдалень загальноосвітніх шкіл м. Харкова та нагороджена Гран-прі та кубком Харківського міського голови М. Добкіна.

- ІІ місце у районному огляді-конкурсі на кращу підготовку закладу освіти до нового 2009-2010 навчального року.

- ІІІ місце у конкурсі-захисті на кращу модель інформатизації закладу освіти "Шкільний інформаційний світ". Колектив ліцею нагороджений дипломом управління освіти Департаменту з гуманітарних питань Харківської міської ради.

- ІІ мсіце у огляді-конкурсі на кращу підготовку закладу освіти м. Харкова до нового 2010-2011 навчального року.Колектив ліцею відзначений подякою Харківського міського голови за високий рівень професійної майстерності, значні досягнення у справі освіти, виховання і розвитку дітей, модернізації матеріальної та навчальної бази закладу.

Колектив ліцею систематично впроваджує у свою роботу різноманітні інформаційно-комунікативні технології. Для цього сучасним обладнанням та меблями був оснащений медіа-центр. Досвід роботи педагогічного колективу з цього напрямку був представлений на XVII Харківську обласну виставку-ярмарок педагогічних ідей і технологій. Робота була відзначена дипломом ІІ ступеня.
Інноваційний проект "Ліцей - центр інформаційного освітнього простору дитини", запроваджений у Харківському ліцеї № 149, відмічений дипломом І ступеня XV Харківської обласної виставки-ярмарку педагогічних ідей і технологій.

У ліцеї успішно працює Євроклуб "Веселка". Члени клубу беруть участь у різноманітних Міжнародних проектах: "Дні Європи в Україні", у народному проекті Фонду Відродження "Європейські студії в школах країни" тощо. Пріоритетними темами цих проектів є навколишнє середовище, збереження культурної спадщини та захист прав людини. Європейський клуб "Веселка" нагороджений дипломами, грамотами та подяками.

Учні ліцею беруть участь у конкурсах, турнірах, олімпіадах різних рівнів. У 2014/2015 н.р. учні посіли І, ІІ та ІІІ місця на олімпіадах з хімії, біології, геграфії, фізики, історії,права, інформаційних технологій, інформатики, математики, літератури, української мови, англійської мови. Ващенко Ольга, учениця 8-Б класу, посіла ІІ місце у Всеукраїнському етапі олімпіади з хімії. Команда учнів 9-11- х класів посіла ІІ місце у Всеукраїнському етапі турніру з хімії. До роботи в Малій Академії наук України щорічно залучаються учні, які стають призерами районного та обласного етапів конкурсу-захисту МАН.

Колектив ліцею посів ІІІ місце у міському конкурсі-огляді на кращий кабінет української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів у 2012 році ( завідувач кабінету - Кравченко С.В.).

Завідувач бібліотекою Новакова С.В. та вчитель інформатики Колодій І.М. посіли ІІІ місце у конкурсі-захисті на кращу модель інформатизації навчального закладу "Шкільний інформаційний світ - 2012" у номінації "Сучасна бібліотека - інформаційно-методичний центр навчального закладу".

Учениця 9-Б класу Ващенко Ольга отримала стипендію Харківської міської ради "Кращий учень навчального закладу"

Стипендією народного депутата України Валерія Писаренка «Гордість Дзержинського району» нагородженні Гарбуз Ілля, учень 11-Б класу та Безвесільна Ніка, учениця 10-А класу.

Учитель хімії Віценцик А.В. стала переможцем міського етапу конкурсу "Учитель року -2015" та лауреатом обласного етапу-конкурсу.

Учитель математики Дзьобань Л.А. стала переможцем районного етапу конкурсу "Учитель року - 2016".

Класний керівник 7-А класу Куриленко І.В. стала дипломантом районного туру Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник - 2015 ".

Колектив ліцею співпрацює з багатьма науковими закладами: ХНУ ім. В.Н. Каразіна, ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, Національним аерокосмічним університетом ім. В. Є. Жуковського «ХАІ» тощо.

Досягнення учнів Харківського ліцею № 149.