Як навчити дітей відстоювати власні кордони

2024-01-03

У Центрі гідності дитини УКУ розробили посібник “Інструктажі для безпеки дітей” з інтерактивними заняттями.
Він має рекомендації для психологів, соціальних педагогів, вчителів і вихователів, як навчити дітей правилам безпеки, щоб попередити можливе сексуальне насильство, булінг та кібербулінг.
Автори посібника пояснюють, як говорити з дітьми різного віку про важливість меж власного тіла, а також згадують у ньому про кілька важливих правил:
  • правило купальника (частини тіла, які знаходяться під купальником, є приватними, ми їх не показуємо);
  • правило довірливих дорослих (ті, що не чинять кривди і до яких дитина може звернутися по допомогу);
  • уникнення секретів (у дорослих і дітей не може бути таємниць, що стосуються інтимних частин тіла);
  • які дотики є безпечними, а які ні.
Докладніше за посиланням...